شارژبوک اولین و بهترین نرم افزار مدیریت آنلاین ساختمان و کنترل هزینه ها | بهترین اپلیکیشن مدیریت ساختمان

مدیر ساختمان کیست ؟

از زمانی که زندگی شهر نشینی رواج پیدا کرد دیگر خانه های مستقل جوابگوی جمعیت زیاد نبودند و افراد بیشتر به سمت زندگی آپارتمان نشینی کشیده شدند. اما ساختمان ها بدون داشتن مدیر ساختمان از کنترل خارج می شوند و هر روز تنش ها و اختلافات در بین اعضای ساختمان بیشتر می شود. مجمع عمومی هر تصمیمی که بگیرد مدیر موظف است آن را در ساختمان اجرایی کند و مسئولیت حفظ و اداره ساختمان را بر عهده دارد. هر ساختمان می تواند فردی را به عنوان مدیر در جلسه سالانه مجمع  برای ساختمان انتخاب کند.

سمت مدیریت برای یک سال و توسط رأی مالکین به مدیر اعطا می شود. هر فرد می تواند مجدداً به عنوان مدیر انتخاب شود و در این زمینه هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد. مالکین ساختمان می توانند هر سال از بین خود یکی را به عنوان مدیر ساختمان انتخاب کنند تا تمامی ساکنان ساختمان بتوانند درباره تمامی امورات مربوط به ساختمان خود به وی اعتماد کنند. اجباری در انتخاب مدیر ساختمان در بین مالکین وجود ندارد و مدیر می تواند از اشخاص حقیقی یا حقوقی خارج از ساختمان باشد.

در آپارتمان های بزرگ یک مدیر جوابگوی تمام ساختمان نمی باشد و مجمع عمومی چندین نفر را به عنوان مدیر انتخاب می‌کند که هیئت مدیره ساختمان را تشکیل می دهند. وظایف این هیئت تفاوتی با وظایف مدیر ندارد. برای اینکه هنگام تصمیم گیری در رابطه با امور ساختمان مشکلی به وجود نیاید بهتر است اعضای هیئت مدیره فرد باشد تا تشخیص رأی اکثریت به درستی انجام شود.

اپلیکیشن شارژبوک

وظایف و اختیارات مدیر ساختمان چیست؟

از مهم‌ترین وظایف مدیریت ساختمان که جزو اساسی ترین وظایف می باشد، حفظ و نگهداری ساختمان در مقابل خرابی ها می باشد. مجمع تمامی وظایف و اختیارات مدیر را طبق قانون کشوری به مدیر می دهد و اگر مدیر بداند،قانونی مغایر با قانون کشوری است می تواند آن را اجرا نکند.

مدیریت ساختمان یا هیئت مدیره باید شارژ آپارتمان را محاسبه کند و هر ماه آن را از واحدهای ساختمان دریافت کند. مدیر برای محاسبه‌ی مقدار شارژ می تواند از روش های مختلفی نظیر محاسبه شارژ بر اساس نفرات، محاسبه شارژ آپارتمان بر اساس متراژ واحدها، شارژ ثابت و متغیر و ترکیبی از چند روش فوق استفاده کند. حتی مدیر ساختمان می تواند شارژ آپارتمان را به صورت یک روش دلخواه و ابتکاری و مورد تأیید اعضای ساختمان محاسبه کند.

اگر یکی از ساکنین ساختمان نسبت به روش های اجرایی مدیر ساختمان یا هیئت مدیران اعتراضی داشته باشد می تواند با مراجعه به مدیر، مشکلات خود را بیان کند مدیر وظیفه دارد توضیحات لازم را به ساکنین معترض بدهد و آن ها را نسبت به روش اجرایی خود قانع کند. مدیران موظف‌اند به مالکین واحدهایی که خالی هستند و نسبت به پرداخت شارژ اعتراض دارند رسیدگی کنند و فقط شارژ هزینه های مشترک را از آن‌ها دریافت کنند.

معرفی بهترین نرم افزار مدیریت ساختمان

آیا پیشرفت تکنولوژی در روند اختیارات مدیر ساختمان تأثیر گذاشته است؟

همه‌ی ما می دانیم که وظایف مدیر ساختمان مواردی هستند که تقریباً به صورت قانون در آمده اند و این وظایف و مسئولیت ها به حدی زمان بر و مشکل هستند که بیشتر وقت مدیران را به خود اختصاص می دهد. در گذشته مدیران شخصاً تمام وظایف و کارها را انجام می دادند و این هزینه و انرژی زیادی را از آن‌ها می گرفت. اما امروزه پیشرفت تکنولوژی و ساختن ساختمان های هوشمند کار مدیران را تا حدودی آسان کرده است.

تاثیر شارژبوک در ایجاد شهر هوشمند چیست ؟

استفاده از بهترین نرم افزار مدیریت ساختمان قدمی مهم در ساختن شهر هوشمند می باشد. قبل از طراحی نرم افزارها و اپلیکیشن های مدیریت آنلاین ساختمان، مدیران موظف بودند تمام عملیات محاسبه هزینه ها، رسیدگی به اعتراضات ساکنین، اطلاع رسانی خبرهای مهم، رسیدگی به انتقادات و پیشنهادات و گزارشگری را به صورت دستی انجام دهند.

اما برنامه های جدید قابلیت انجام تمامی این کارها را بدون خطا و اشتباه را دارند و فقط کافی است نرم افزار مناسب با ساختمان خود را نصب کنید. و از طریق آن تعامل سازنده با افراد ساختمان برقرار کنید. یکی از مهم‌ترین نرم افزار مدیریت آنلاین آپارتمان اپلیکیشن شارژبوک میباشد که به معرفی آن می پردازیم .

اپلیکیشن حسابداری ساختمان شارژ بوک

معرفی بهترین نرم افزار مدیریت ساختمان

اپلیکیشن شارژ بوک: این نرم افزار مبتنی بر وب می باشد و بر روی انواع گوشی های موبایل و سیستم های عامل قابل نصب می باشد. در این نرم افزار تمامی اطلاعات و عملیات مالی ساکنان مجتمع های مسکونی، اداری و تجاری در بستر یک سیستم متمرکز یکپارچه ثبت می شود و دسترسی به آن بسیار آسان می باشد. یادگیری این نرم افزار بسیار آسان می باشد و نیاز به دانش خاصی ندارد. مدیر ساختمان صورت های مالی و هزینه های پرداختی ساختمان را از طریق این اپلیکیشن با اعضای ساختمان به اشتراک می گذارد.

ویژگی اپلیکیشن مدیریت ساختمان شارژبوک

پویایی و نظم دقیق این برنامه به جذابیت های آن افزوده است. شارژبوک با ساده کردن فرآیندهای حسابداری نظیر دریافت، پرداخت، صدور قبض و … کار مدیر را آسان می کند و امنیت داده ها توسط سرورهای حرفه ای نگهداری می شود و از دست دادن اطلاعات و مشکلات نرم افزاری در این اپلیکیشن غیر ممکن است  با تعویض مدیران و روی کار آمدن مدیران جدید بررسی حساب ها و هزینه به آسانی در این نرم افزار انجام می شود.

اپلیکیشن شارژبوک یکی از بهترین نرم افزارهای مدیریت ساختمان است که دارای رابط کاربری ساده می باشد و شما می توانید در هر کجایی که هستید به آن دسترسی داشته باشید. شما می توانید از طریق اپلیکیشن شارژبوک کارهای زیر را انجام دهید:

 • محاسبه خودکار شارژ براساس متراژ، تعداد نفرات، تعداد پارکینگ و غیره
 • پرداخت آنلاین شارژ واحد به صورت آنلاین و از طریق تلفن همراه و سیستم کامپیوتر
 • ارتباط با ساکنین ساختمان از طریق تابلوی اعلانات
 • مشاهده ریز هزینه های شارژ ساختمان
 • جریمه دیرکرد پرداخت شارژ واحدهای پرداخت نشده توسط مدیر ساختمان
 • گزارش گیری سریع مدیر ساختمان از وضعیت پرداخت واحدها
 • تعریف صندوق ذخیره پول برای مواقع غیرقابل پیش بینی
 • تحویل رسید کاغذی به اهالی ساختمان
 • برای اهالی ساختمانی که تمایل به پرداخت آنلاین ندارند تسویه دستی در نظر گرفته شده است.
 • مدیریت همزمان چند ساختمان
 • پشتیبان گیری از اطلاعات ساختمان و واحدها و ذخیره اطلاعات در سرور شارژبوک
 • استفاده همزمان اهالی ساختمان و استفاده همزمان از برنامه شارژبوک

 

بهترین پیشنهاد ما برای شما!

با استفاده از اپلیکیشن شارژ بوک شما می‌توانید در هر لحظه از شبانه روز که اراده کنید به مدیریت ساختمان خود بپردازید، و یا اگر که مدیر نیستید، شارژ خود را پرداخت کنید.
نسخه ios اپلیکیشن شارژبوک
نسخه ios

اپلیکیشن شارژ بوک

اپلیکیشن حسابداری شارژبوک
نسخه اندورید اپلیکیشن شارژبوک
نسخه اندروید / Andriod

اپلیکیشن شارژ بوک

✅ مدیریت آنلاین آپارتمان چیست ؟

غییرات روز افزون جوامع انسانی سبب شده است که گاها بیشتر افراد به موانع و مشکلاتی برخورد کنند و رفع این مشکلات نیازمند قوانین و مدیریت خاص می باشد. از آنجا که آپارتمان نشینی جزئی از جامعه انسانی می باشد هر روز با افزایش جمعیت شهرها، شاهد ساختن ساختمان ها هستیم. به همین منظور برای مدیریت سریعتر هزینه های ساختمان میتوان از اپلیکیشن شارژبوک استفاده کرد .

✅ بهترین اپلیکیشن و نرم افزار مدیریت ساختمان چیست ؟

شارژبوک از سال ۹۲ در این حوزه بوده و با بازطراحی مجدد سیستم در ۹۶ بهترین اپلیکیشن مدیر ساختمان را به بازار ارائه دادیم. و رضایت کاربران گرامی از خدمات این نرم افزار گواه بر این موضوع است .

✅ ویژگی شارژبوک نسبت به اپلیکیشن های مشابه چیست ؟

راحتی استفاده از سیستم بهترین تجربه را برای شما فراهم می کند همچنین ما همیشه به امنیت شما اهمیت میدهیم، برای همین از بروزترین سرورها برای ذخیره‌ی اطلاعات شما استفاده میکنیم و تیم پشتیبانی شارژبوک در تمام ایام هفته پاسخگوی پرسش ها و مشکلات شما هستند .

نرم افزار مدیریت هزینه ساختمان

نرم افزار مدیریت آپارتمان

بهترین نرم افزار مدیریت ساختمان

اپلیکیشن مدیریت ساختمان

نرم افزار مدیریت شارژبوک