مدیریت ساختمان شارژبوک

مدیریت ساختمان

شارژبوک اولین اپلیکیشن مدیریت ساختمان | مدیریت هزینه و شارژ ساختمان 

دلایل برتری شارژ بوک

امنیت بالا

امنیت بالا

امنیت شما اولویت ماست ، برای همین از بروزترین سرورها برای ذخیره‌ی اطلاعات شما استفاده میکنیم.

سریع و آسان

سریع و آسان

با استفاده از بهترین تکنولوژی های روز دنیا، سرعت و آسانی شارژ بوک را لمس می کنید.

اپلیکیشن شارژ بوک

تجربه عالی

راحتی در استفاده از اپلیکیشن شارژبوک بهترین تجربه کاربری را برای شما فراهم می کند.

مطالب مرتبط

مدیریت ساختمان

در دنیای امروز که نرم‌افزارها بخش مهمی از وظایف انسان را بر عهده گرفته‌اند و در بیشتر شهرها آپارتمان‌نشینی برای سکونت مردم رواج دارد مدیریت ساختمان مسئله‌ای ضروری به نظر می‌رسد. مدیریت هوشمند ساختمان محل زندگی چندین خانواده با افکار، سلایق و امکانات متفاوت در کنار یکدیگر ، موضوع چالش‌برانگیزی است. از مهم‌ترین چالش‌ها انتخاب مدیر ساختمان، نحوه محاسبه شارژ ساختمان و بررسی صحت صورت‌حساب‌ها است.

نحوه محاسبه شارژ و انتشار اطلاعات دقیق مالی مهم‌ترین مسئله در مدیریت هزینه ساختمان است. به دلیل دشواری و پیچیدگی این کار بسیار از افراد از پذیرش مسئولیت مدیر ساختمان اجتناب می‌کنند. مدیران ساختمان نیز همواره از زمان زیادی که برای این کار باید صرف کنند گلایه دارند. با این وجود احتمال بروز خطای انسانی نیز همواره وجود دارد. مدیریت هوشمند ساختمان بهترین راه‌حل برای تسهیل فرایند مدیریت ساختمان است. محاسباتی که برای تک تک واحدها به صورت جداگانه باید انجام شوند در یک نرم‌افزار به راحتی و با یک کلیک انجام می‌شوند. تمامی اطلاعات نیز به سادگی در اختیار تمام ساکنین قرار می‌گیرد.

مدیریت ساختمان شارژبوک

مدیریت هوشمند ساختمان

با افزایش کاربرد گوشی‌های همراه، نرم‌افزارها یا اپلیکیشن‌های موبایل نیز روز به روز افزایش یافتند. کارآمدترین گروه نرم‌افزارهای موبایل گروهی هستند که برای ارائه خدمات کاربردی خاصی طراحی شده‌اند. انواع نرم‌افزار مدیریت هزینه ساختمان نیز خیلی زود به بازار عرضه شد و کاربران می‌توانستند با دانلود رایگان نرم‌افزار از خدمات آن بهره‌مند شوند.

حق شارژ ساختمان شامل چه مواردی می‌شود؟

– هزینه نگهداری و تعمیرات بخش‌های مشاع ساختمان

– هزینه مراقبت از فضای سبز مشاع ساختمان و رسیدگی به آن

– هزینه مربوط به سرایداری

– هزینه برق، آب و گاز مشاع ساختمان

– هزینه نظافت بخش‌های مشاع ساختمان

– هزینه وسایل مورد نیاز برای تعمیرات یا نظافت ساختمان

قوانین مربوط به مدیریت شارژ ساختمان

– تمام واحدهای یک مجتمع فارغ از این که کسی در آنها اقامت دارد یا خیر باید شارژ ساختمان را پرداخت کنند.

– مستأجران باید هنگام عقد قرارداد در مورد نحوه پرداخت شارژ ساختمان با مالک توافق کنند.

هرچه تعداد افراد ساکن در یک واحد بیشتر باشد هزینه آب، برق و گاز مصرفی بیشتر می‌شود. بنابراین در محاسبه شارژ ساختمان، باید تعداد ساکنین هر واحد لحاظ شود.

در صورت عدم پرداخت شارژ ساختمان، مدیر ساختمان باید با اطلاع‌رسانی دقیق، درخواست پرداخت را ارائه نماید. ولی در صورت لزوم پیگیری این موضوع در مراجع قضایی هم امکان‌پذیر است.

اگر بدهی شارژ ساختمان علیرغم پیگیری قضایی تسویه نشود مدیر ساختمان می‌تواند از قطع امکانات عمومی ساختمان مانند آب گرم، تهویه مطبوع و . . . برای فشار به بدهکار استفاده کند.

در محاسبه شارژ ساختمان، بخشی از هزینه‌ها به نسبت مساحت هر واحد محاسبه می‌شود و برخی دیگر مانند هزینه سرایداری برای تمام واحدها یکسان است.

مدیریت ساختمان شارژبوک

اطلاع رسانی به ساکنان توسط مدیریت ساختمان

در رابطه با شیوه اطلاع رسانی مدیریت ساختمان به سایر ساکنین گفتنی های بسیاری است. در تمامی مجتمع های مسکونی و تجاری با تعیین مدیر و اجرای قوانین می توان مدیریت هزینه ساختمان را به شیوه‌ی درست اجرایی کرد. بر اساس قانون تملک ساختمان، مدیر ساختمان را با رأی هیئت مدیره انتخاب می کنند. مجمع عمومی نهادی رسمی می باشد که در رابطه با ساختمان ها تصمیم گیری می کند و اعضای آن مالکان ساختمان ها می باشد که در انتخاب مدیر ساختمان نقش به سزایی دارند مالکان می توانند با رضایت خود هر سال یک مالک را به عنوان مدیر انتخاب کنند و یا اینکه از بیرون فردی را برای مدیریت انتخاب کنند.

برگزاری جلسات توسط مدیر ساختمان

اطلاع رسانی مدیر ساختمان باید به شیوه ای باشد که مدیران تمامی تصمیمات و تغییرات مقررات ساختمان، گزارش درآمدها و هزینه های ساختمان، تصمیم گیری در رابطه با پس اندازها و اموراتی نظیر حفظ و نگهداری و تعمیرات ساختمان، نحوه اداره ساختمان و روش های به کار گرفته شده و … به بهترین شکل ممکن به اطلاع ساکنان ساختمان برسانند.

مجمع عمومی هر سال یک بار با حضور هیئت مدیره ساختمان انجام می شود اما در بعضی مواقع پیش می آید که ساختمان با مشکلی مواجه می باشد که هیئت مدیران تقاضای جلسه‌ی فوق العاده می کنند. مدیر ساختمان موظف است که از طریق روش های اطلاع رسانی مدیریت ساختمان نظیر تلفن، ایمیل، فاکس، شبکه های اجتماعی و … زمان و مکان جلسه را به اطلاع اعضای ساختمان برسانند. تمامی تصمیماتی که در این جلسات گرفته می شود باید به اطلاع ساکنین ساختمان رسانده شود و تصمیمات در مجمع صورت جلسه می شود و مدیر آنها را بایگانی می کند.

مدیریت ساختمان شارژبوک

روش های سنتی اطلاع رسانی مدیریت ساختمان

با توجه به اینکه از گذشته تاکنون تعیین مدیر برای مدیریت ساختمان امری الزامی بوده است و از همان ابتدا شیوه های زیادی برای تعیین مدیر و همچنین نحوه‌ی اطلاع رسانی مدیر متفاوت بوده است و رفته رفته با افزایش آپارتمان نشینی و افزایش واحدهای ساختمان ها، شیوه‌ی اطلاع رسانی نیز روز به روز جای خود را به روش های پیشرفته تر می دهد. در گذشته برای اطلاع رسانی و مدیریت هزینه های ساختمان می بایست تمام تصمیمات، خبرها و هزینه ها را به صورت شفاهی به اطلاع اعضای ساختمان می رسانند و خود شخصاً شارژ آپارتمان و هزینه های عمومی ساختمان را محاسبه و به اطلاع مالکان و صاحبان واحدها می رساندند.

این روش مدیران خبرهای مهم را به صورت شفاهی و سایر خبرها و اعلانات را در تابلوی اعلانات ساختمان نصب می کردند تا در معرض دید اهالی ساختمان باشد. از دیگر روش هایی که باز هم می توان در دسته‌ی روش های عمومی اطلاع رسانی قرار دهیم، اطلاع رسانی مدیر ساختمان از طریق پیامک می باشد که در این روش فقط تصمیمات مهم و تاریخ جلسات به اطلاع اعضا رسانده می شد. تمامی روش های سنتی وقت گیر و هزینه بر بودند.

مدیریت ساختمان شارژبوک

روش های مدرن اطلاع رسانی مدیریت ساختمان

همان‌طور که میدانیم در مدیریت هزینه ساختمان یکی از مهم‌ترین پارامترها انجام صحیح وظایف مدیریتی توسط مدیر می باشد. یکی از حیاتی ترین این وظایف اطلاع رسانی به ساکنان ساختمان می باشد. پیشرفت تکنولوژی اطلاع رسانی را آسان کرده است و هر روز نرم افزارهای زیادی جهت تبادل اطلاعات مدیران به ساکنان طراحی و مورد استفاده قرار می گیرد. از مهم‌ترین شیوه های اطلاع رسانی توسط اپلیکیشن شارژبوک می توان به موارد زیر اشاره کرد.

  1. شبکه های اجتماعی: یکی از رایج ترین شیوه های اطلاع رسانی هزینه و شارژ ساختمان در جامعه‌ی امروزی شبکه های اجتماعی می باشد و تقریباً می توان گفت که درصد زیادی از افراد به این شبکه ها دسترسی دارند و یکی از آسانترین و تقریباً بی هزینه ترین روش های اطلاع رسانی می باشد. مدیریت ساختمان با تشکیل گروه ها و کانال ها در شبکه هایی نظیر تلگرام، اینستاگرام، واتساپ و … تمامی خبرها و اطلاعیه های مهم را در اختیار اعضای آپارتمان قرار می دهند.
  2. اطلاع رسانی مدیریت هزینه ساختمان از طریق نرم افزار شارژبوک: یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که در رابطه با اطلاع رسانی نظر مدیریت ساختمان را جلب می کند ارسال اطلاعات به ساکنان ساختمان و دسترسی آنها بدون محدودیت زمانی و مکانی می باشد. شارژبوک یک روش مدرن برای مدیریت آنلاین آپارتمان می باشد که با نگهداری حساب و کتاب ساختمان و پرداخت آنلاین شارژ آپارتمان دغدغه‌ی افراد در ساختمان را کاهش داده است.
بهترین نرم افزار مدیریت هزینه ساختمان

بهترین نرم‌افزار مدیریت شارژ ساختمان

برای انتخاب بهترین گزینه میان نرم‌افزارهای مختلف باید امکانات و ویژگی‌های نرم‌افزار مدیریت هزینه ساختمان را بررسی کنید. در کنار امکانات کاربردی، رابط کاربری مناسب و سهولت استفاده از نرم‌افزار نیز اهمّیت زیادی دارد. به عنوان مثال ساکنین سالمند ساختمان نیز باید بتوانند از نرم‌افزار مدیریتی ساختمان به راحتی استفاده کنند. برای انتخاب بهترین نرم‌افزار مدیریت شارژ ساختمان وجود امکانات زیر در نرم‌افزار را در نظر بگیرید.

– امکان ثبت تمامی هزینه‌های ساختمان توسط مدیر ساختمان

– محاسبه شارژ ساختمان و انتشار آن برای ساکنین

– ارائه گزارش‌های مختلف از قبیل صورت‌حساب هریک از واحدها، گردش مالی حساب ساختمان، واحدهای بدهکار و . . . برای مدیر و ساکنین ساختمان

– امکان مشاهده صورت‌حساب هزینه‌های ساختمان با جزئیات کامل برای تمام ساکنین

– امکان پرداخت آنلاین سهم شارژ ساختمان توسط ساکنین

– وجود گزینه‌ای با عنوان تابلو اعلانات که اخبار ساختمان در اسرع وقت در آن اطلاع‌رسانی شود.

مدیریت آنلاین آپارتمان

ویژگی اپلیکیشن مدیریت ساختمان آنلاین شارژبوک

یکی از بهترین نرم‌افزارهای مدیریت ساختمان ، اپلیکیشن شارژبوک است که از سال 92 در این حوزه آغاز به کار نموده است. در طول این سال‌ها در این پروژه تلاش شده با استفاده از نظرات کاربران، خدماتی بهتر و کامل‌تر ارائه شود. این نرم‌افزار برای جلب رضایت کاربران در دو نسخه ios و Android ارائه شده است. قابلیت‌های اپلیکیشن شارژبوک عبارت است از:

– ارسال پیامک بدهی برای واحدهای ساختمان

– ثبت هزینه‌ها و مخارج ساختمان

– پیوست تصویر یا فاکتور در صورت نیاز

– نمودار هزینه‌های ساختمان

– اخبار ساختمان

– بخش پیام‌رسان برای گفتگو و مشورت ساکنین ساختمان

– نظرسنجی از ساکنین ساختمان

– مشاهده ریز گردش صندوق ساختمان

– ارسال خودکار پیامک رسید دریافت برای ساکنین ساختمان

– مشاهده بیلان صندوق‌ها

  1. قابلیت هوشمندسازی شارژ ساختمان
  2. سرعت و آسانی در استفاده از اپلیکیشن شارژ بوک
  3. شخصی سازی اپلیکیشن شارژ بوک بر اساس نیاز خود
  4. دارای دو نسخه ios و android
  5. حضور تیم پشتیبانی شارژ بوک برای پاسخگویی به مشکلات شما در تمام ایام هفته
  6. استفاده از به­روزترین سرورها برای امنیتِ اطلاعات ذخیره شده­ی شما در برنامه مدیریت ساختمان شارژ بوک

اگر شما هم در آپارتمان یا ساختمانی با چند واحد زندگی کرده باشید، می­دانید که مدیر ساختمان نقش مهمی را ایفا می­کند. معمولاً به طور سالانه تمامی ساکنین ساختمان دور هم جمع می­شوند، فردی را برای مدیریت آپارتمان انتخاب می­کنند.مدیر ساختمان درباره مسائل مهم، مثل بازسازی و نوسازی ساختمان تصمیم میگیرد.

مدیر ساختمان موظف است وظایفی چون پرداخت قبوض، پیگیری دریافت بیمه‌های مرتبط ساختمانی مانند آتش‌سوزی است.جمع آوری شارژ ساختمان و تعیین سهم هر آپارتمان برای این موارد بر عهده مدیر ساختمان است.

طبق قوانین جاری کشور باید به فردی که برای مدیریت انتخاب شده است دستمزد پرداخت شود. اگر در مدت فعالیت او قراردادی بابت این مسئله تنظیم نشده باشد مدیر ساختمان حق برداشت هیچ مبلغی را تحت این عنوان را نخواهد داشت.

چرا مدیران ساختمان نیاز به اپلیکیشن دارند ؟

فعالیت­هایی که مدیر ساختمان موظف است انجام بدهد شامل پرداخت قبوض، جمع­آوری شارژ ساختمان می­شود. مدیر ساختمان باید برنامه­ ریزی و حسابرسی دقیق و منظمی داشته باشد.می­توانید برای رسیدگی به حساب­ها و مدیریت بهتر و آسان­تر از سیستم مدیریت هوشمند ساختمان شارژ بوک استفاده کنید. اگر ساکن ساختمان هستید با استفاده از سامانه مدیریت ساختمان شارژ خود را بپردازید.

وظایف مدیریت ساختمان چیست ؟

• از مهم‌ترین وظایف مدیر ساختمان که جزو اساسی ترین وظایف می باشد، حفظ و نگهداری ساختمان در مقابل خرابی ها می باشد. مجمع تمامی وظایف و اختیارات مدیر را طبق قانون کشوری به مدیر می دهد و اگر مدیر بداند،قانونی مغایر با قانون کشوری است می تواند آن را اجرا نکند.

چرا برای مدیریت ساختمان از اپلیکیشن استفاده کنیم ؟

با افزایش کاربرد گوشی‌های همراه، نرم‌افزارها یا اپلیکیشن‌های موبایل نیز روز به روز افزایش یافتند. کارآمدترین گروه نرم‌افزارهای موبایل گروهی هستند که برای ارائه خدمات کاربردی خاصی طراحی شده‌اند. انواع نرم‌افزار مدیریت هزینه ساختمان نیز خیلی زود به بازار عرضه شد و کاربران می‌توانستند با دانلود رایگان نرم‌افزار از خدمات آن بهره‌مند شوند.

شارژ بوک بهترین سامانه آنلاین مدیریت هزینه ساختمان

یکی از بهترین نرم‌افزارهای مدیریت ساختمان ، اپلیکیشن شارژبوک است که از سال 92 در این حوزه آغاز به کار نموده است. در طول این سال‌ها در این پروژه تلاش شده با استفاده از نظرات کاربران، خدماتی بهتر و کامل‌تر ارائه شود. این نرم‌افزار برای جلب رضایت کاربران در دو نسخه ios و Android ارائه شده است.

اپلیکیشن شارژبوک

اپلیکیشن مدیریت ساختمان شارژبوک

ویژگی های منحصربفرد شارژبوک

امکان شخصی سازی اپلیکیشن شارژ بوک

امکان شخصی سازی

این امکان در برنامه وجود دارد که شما بتوانید آن را بر اساس نیاز خود شخصی سازی کنید

طراحی اپلیکیشن شارژ بوک

طراحی خاص و قوی

بنا به نظرات گرفته شده از طرف کاربران سعی بر آن شده که بهترین رابط کاربری را برای شما آماده کنیم

اپلیکیشن شارژ بوک

راحتی استفاده

ما برای راحتی و کارایی بیشتر، اپلیکیشن های iOS و android برای شما آماده کرده‌ایم

بهترین پیشنهاد ما برای شما!

با استفاده از اپلیکیشن شارژ بوک شما می‌توانید در هر لحظه از شبانه روز که اراده کنید به مدیریت ساختمان خود بپردازید، و یا اگر که مدیر نیستید، شارژ خود را پرداخت کنید.
نسخه ios اپلیکیشن شارژبوک
نسخه ios

اپلیکیشن شارژ بوک

اپلیکیشن حسابداری شارژبوک
نسخه اندورید اپلیکیشن شارژبوک
نسخه اندروید / Andriod

اپلیکیشن شارژ بوک

دلایل برتری شارژ بوک

امنیت بالا

امنیت بالا

امنیت شما اولویت ماست ، برای همین از بروزترین سرورها برای ذخیره‌ی اطلاعات شما استفاده میکنیم.

پشتیبانی شارژبوک

پشتیبانی قوی

تیم پشتیبانی شارژبوک در تمام ایام هفته پاسخگوی سوالات و مشکلات شما عزیران خواهند بود.

سریع و آسان

سریع و آسان

با استفاده از بهترین تکنولوژی های روز دنیا، سرعت و آسانی شارژ بوک را لمس می کنید.

اولین اپلیکیشن مدیرت ساختمان

یکه تاز در این صنعت

شارژبوک از سال ۹۲ در این حوزه بوده و با بازطراحی سیستم در ۹۶ بهترین اپلیکیشن مدیر ساختمان را به بازار ارائه دادیم.

اپلیکیشن شارژ بوک

تجربه عالی

راحتی در استفاده از اپلیکیشن شارژبوک بهترین تجربه کاربری را برای شما فراهم می کند.

طراحی اپلیکیشن شارژ بوک

بهترین طراحی

ما از بهترین افراد در این حوزه استفاده میکنیم که بهترین رابط کاربری را برای شما طراحی کنیم.

معرفی اپلیکیشن مدیریت و حسابداری ساختمان

شارژبوک

معرفی اپلیکیشن مدیریت و حسابداری ساختمان

شارژبوک