مدیریت ساختمان شارژبوک

مدیریت ساختمان

شارژبوک اولین اپلیکیشن مدیریت ساختمان | مدیریت هزینه و شارژ ساختمان 

دلایل برتری شارژ بوک

امنیت بالا

امنیت بالا

امنیت شما اولویت ماست ، برای همین از بروزترین سرورها برای ذخیره‌ی اطلاعات شما استفاده میکنیم.

سریع و آسان

سریع و آسان

با استفاده از بهترین تکنولوژی های روز دنیا، سرعت و آسانی شارژ بوک را لمس می کنید.

اپلیکیشن شارژ بوک

تجربه عالی

راحتی در استفاده از اپلیکیشن شارژبوک بهترین تجربه کاربری را برای شما فراهم می کند.

مطالب مرتبط

مدیریت ساختمان

در دنیای امروز که نرم‌افزارها بخش مهمی از وظایف انسان را بر عهده گرفته‌اند و در بیشتر شهرها آپارتمان‌نشینی برای سکونت مردم رواج دارد مدیریت ساختمان مسئله‌ای ضروری به نظر می‌رسد. مدیریت هوشمند ساختمان محل زندگی چندین خانواده با افکار، سلایق و امکانات متفاوت در کنار یکدیگر ، موضوع چالش‌برانگیزی است. از مهم‌ترین چالش‌ها انتخاب مدیر ساختمان، نحوه محاسبه شارژ ساختمان و بررسی صحت صورت‌حساب‌ها است.

نحوه محاسبه شارژ و انتشار اطلاعات دقیق مالی مهم‌ترین مسئله در مدیریت هزینه ساختمان است. به دلیل دشواری و پیچیدگی این کار بسیار از افراد از پذیرش مسئولیت مدیر ساختمان اجتناب می‌کنند. مدیران ساختمان نیز همواره از زمان زیادی که برای این کار باید صرف کنند گلایه دارند. با این وجود احتمال بروز خطای انسانی نیز همواره وجود دارد. مدیریت هوشمند ساختمان بهترین راه‌حل برای تسهیل فرایند مدیریت ساختمان است. محاسباتی که برای تک تک واحدها به صورت جداگانه باید انجام شوند در یک نرم‌افزار به راحتی و با یک کلیک انجام می‌شوند. تمامی اطلاعات نیز به سادگی در اختیار تمام ساکنین قرار می‌گیرد.

مدیریت ساختمان شارژبوک

مدیریت هوشمند ساختمان

با افزایش کاربرد گوشی‌های همراه، نرم‌افزارها یا اپلیکیشن‌های موبایل نیز روز به روز افزایش یافتند. کارآمدترین گروه نرم‌افزارهای موبایل گروهی هستند که برای ارائه خدمات کاربردی خاصی طراحی شده‌اند. انواع نرم‌افزار مدیریت هزینه ساختمان نیز خیلی زود به بازار عرضه شد و کاربران می‌توانستند با دانلود رایگان نرم‌افزار از خدمات آن بهره‌مند شوند.

حق شارژ ساختمان شامل چه مواردی می‌شود؟

– هزینه نگهداری و تعمیرات بخش‌های مشاع ساختمان

– هزینه مراقبت از فضای سبز مشاع ساختمان و رسیدگی به آن

– هزینه مربوط به سرایداری

– هزینه برق، آب و گاز مشاع ساختمان

– هزینه نظافت بخش‌های مشاع ساختمان

– هزینه وسایل مورد نیاز برای تعمیرات یا نظافت ساختمان

قوانین مربوط به مدیریت شارژ ساختمان

– تمام واحدهای یک مجتمع فارغ از این که کسی در آنها اقامت دارد یا خیر باید شارژ ساختمان را پرداخت کنند.

– مستأجران باید هنگام عقد قرارداد در مورد نحوه پرداخت شارژ ساختمان با مالک توافق کنند.

هرچه تعداد افراد ساکن در یک واحد بیشتر باشد هزینه آب، برق و گاز مصرفی بیشتر می‌شود. بنابراین در محاسبه شارژ ساختمان، باید تعداد ساکنین هر واحد لحاظ شود.

در صورت عدم پرداخت شارژ ساختمان، مدیر ساختمان باید با اطلاع‌رسانی دقیق، درخواست پرداخت را ارائه نماید. ولی در صورت لزوم پیگیری این موضوع در مراجع قضایی هم امکان‌پذیر است.

اگر بدهی شارژ ساختمان علیرغم پیگیری قضایی تسویه نشود مدیر ساختمان می‌تواند از قطع امکانات عمومی ساختمان مانند آب گرم، تهویه مطبوع و . . . برای فشار به بدهکار استفاده کند.

در محاسبه شارژ ساختمان، بخشی از هزینه‌ها به نسبت مساحت هر واحد محاسبه می‌شود و برخی دیگر مانند هزینه سرایداری برای تمام واحدها یکسان است.

مدیریت ساختمان شارژبوک

اطلاع رسانی به ساکنان توسط مدیریت ساختمان

در رابطه با شیوه اطلاع رسانی مدیریت ساختمان به سایر ساکنین گفتنی های بسیاری است. در تمامی مجتمع های مسکونی و تجاری با تعیین مدیر و اجرای قوانین می توان مدیریت هزینه ساختمان را به شیوه‌ی درست اجرایی کرد. بر اساس قانون تملک ساختمان، مدیر ساختمان را با رأی هیئت مدیره انتخاب می کنند. مجمع عمومی نهادی رسمی می باشد که در رابطه با ساختمان ها تصمیم گیری می کند و اعضای آن مالکان ساختمان ها می باشد که در انتخاب مدیر ساختمان نقش به سزایی دارند مالکان می توانند با رضایت خود هر سال یک مالک را به عنوان مدیر انتخاب کنند و یا اینکه از بیرون فردی را برای مدیریت انتخاب کنند.

برگزاری جلسات توسط مدیر ساختمان

اطلاع رسانی مدیر ساختمان باید به شیوه ای باشد که مدیران تمامی تصمیمات و تغییرات مقررات ساختمان، گزارش درآمدها و هزینه های ساختمان، تصمیم گیری در رابطه با پس اندازها و اموراتی نظیر حفظ و نگهداری و تعمیرات ساختمان، نحوه اداره ساختمان و روش های به کار گرفته شده و … به بهترین شکل ممکن به اطلاع ساکنان ساختمان برسانند.

مجمع عمومی هر سال یک بار با حضور هیئت مدیره ساختمان انجام می شود اما در بعضی مواقع پیش می آید که ساختمان با مشکلی مواجه می باشد که هیئت مدیران تقاضای جلسه‌ی فوق العاده می کنند. مدیر ساختمان موظف است که از طریق روش های اطلاع رسانی مدیریت ساختمان نظیر تلفن، ایمیل، فاکس، شبکه های اجتماعی و … زمان و مکان جلسه را به اطلاع اعضای ساختمان برسانند. تمامی تصمیماتی که در این جلسات گرفته می شود باید به اطلاع ساکنین ساختمان رسانده شود و تصمیمات در مجمع صورت جلسه می شود و مدیر آنها را بایگانی می کند.

مدیریت ساختمان شارژبوک

روش های سنتی اطلاع رسانی مدیریت ساختمان

با توجه به اینکه از گذشته تاکنون تعیین مدیر برای مدیریت ساختمان امری الزامی بوده است و از همان ابتدا شیوه های زیادی برای تعیین مدیر و همچنین نحوه‌ی اطلاع رسانی مدیر متفاوت بوده است و رفته رفته با افزایش آپارتمان نشینی و افزایش واحدهای ساختمان ها، شیوه‌ی اطلاع رسانی نیز روز به روز جای خود را به روش های پیشرفته تر می دهد. در گذشته برای اطلاع رسانی و مدیریت هزینه های ساختمان می بایست تمام تصمیمات، خبرها و هزینه ها را به صورت شفاهی به اطلاع اعضای ساختمان می رسانند و خود شخصاً شارژ آپارتمان و هزینه های عمومی ساختمان را محاسبه و به اطلاع مالکان و صاحبان واحدها می رساندند.

این روش مدیران خبرهای مهم را به صورت شفاهی و سایر خبرها و اعلانات را در تابلوی اعلانات ساختمان نصب می کردند تا در معرض دید اهالی ساختمان باشد. از دیگر روش هایی که باز هم می توان در دسته‌ی روش های عمومی اطلاع رسانی قرار دهیم، اطلاع رسانی مدیر ساختمان از طریق پیامک می باشد که در این روش فقط تصمیمات مهم و تاریخ جلسات به اطلاع اعضا رسانده می شد. تمامی روش های سنتی وقت گیر و هزینه بر بودند.

مدیریت ساختمان شارژبوک

روش های مدرن اطلاع رسانی مدیریت ساختمان

همان‌طور که میدانیم در مدیریت هزینه ساختمان یکی از مهم‌ترین پارامترها انجام صحیح وظایف مدیریتی توسط مدیر می باشد. یکی از حیاتی ترین این وظایف اطلاع رسانی به ساکنان ساختمان می باشد. پیشرفت تکنولوژی اطلاع رسانی را آسان کرده است و هر روز نرم افزارهای زیادی جهت تبادل اطلاعات مدیران به ساکنان طراحی و مورد استفاده قرار می گیرد. از مهم‌ترین شیوه های اطلاع رسانی توسط اپلیکیشن شارژبوک می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 1. شبکه های اجتماعی: یکی از رایج ترین شیوه های اطلاع رسانی هزینه و شارژ ساختمان در جامعه‌ی امروزی شبکه های اجتماعی می باشد و تقریباً می توان گفت که درصد زیادی از افراد به این شبکه ها دسترسی دارند و یکی از آسانترین و تقریباً بی هزینه ترین روش های اطلاع رسانی می باشد. مدیریت ساختمان با تشکیل گروه ها و کانال ها در شبکه هایی نظیر تلگرام، اینستاگرام، واتساپ و … تمامی خبرها و اطلاعیه های مهم را در اختیار اعضای آپارتمان قرار می دهند.
 2. اطلاع رسانی مدیریت هزینه ساختمان از طریق نرم افزار شارژبوک: یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که در رابطه با اطلاع رسانی نظر مدیریت ساختمان را جلب می کند ارسال اطلاعات به ساکنان ساختمان و دسترسی آنها بدون محدودیت زمانی و مکانی می باشد. شارژبوک یک روش مدرن برای مدیریت آنلاین آپارتمان می باشد که با نگهداری حساب و کتاب ساختمان و پرداخت آنلاین شارژ آپارتمان دغدغه‌ی افراد در ساختمان را کاهش داده است.
بهترین نرم افزار مدیریت هزینه ساختمان

بهترین نرم‌افزار مدیریت شارژ ساختمان

برای انتخاب بهترین گزینه میان نرم‌افزارهای مختلف باید امکانات و ویژگی‌های نرم‌افزار مدیریت هزینه ساختمان را بررسی کنید. در کنار امکانات کاربردی، رابط کاربری مناسب و سهولت استفاده از نرم‌افزار نیز اهمّیت زیادی دارد. به عنوان مثال ساکنین سالمند ساختمان نیز باید بتوانند از نرم‌افزار مدیریتی ساختمان به راحتی استفاده کنند. برای انتخاب بهترین نرم‌افزار مدیریت شارژ ساختمان وجود امکانات زیر در نرم‌افزار را در نظر بگیرید.

– امکان ثبت تمامی هزینه‌های ساختمان توسط مدیر ساختمان

– محاسبه شارژ ساختمان و انتشار آن برای ساکنین

– ارائه گزارش‌های مختلف از قبیل صورت‌حساب هریک از واحدها، گردش مالی حساب ساختمان، واحدهای بدهکار و . . . برای مدیر و ساکنین ساختمان

– امکان مشاهده صورت‌حساب هزینه‌های ساختمان با جزئیات کامل برای تمام ساکنین

– امکان پرداخت آنلاین سهم شارژ ساختمان توسط ساکنین

– وجود گزینه‌ای با عنوان تابلو اعلانات که اخبار ساختمان در اسرع وقت در آن اطلاع‌رسانی شود.

مدیریت آنلاین آپارتمان

ویژگی اپلیکیشن مدیریت ساختمان آنلاین شارژبوک

یکی از بهترین نرم‌افزارهای مدیریت ساختمان ، اپلیکیشن شارژبوک است که از سال 92 در این حوزه آغاز به کار نموده است. در طول این سال‌ها در این پروژه تلاش شده با استفاده از نظرات کاربران، خدماتی بهتر و کامل‌تر ارائه شود. این نرم‌افزار برای جلب رضایت کاربران در دو نسخه ios و Android ارائه شده است. قابلیت‌های اپلیکیشن شارژبوک عبارت است از:

– ارسال پیامک بدهی برای واحدهای ساختمان

– ثبت هزینه‌ها و مخارج ساختمان

– پیوست تصویر یا فاکتور در صورت نیاز

– نمودار هزینه‌های ساختمان

– اخبار ساختمان

– بخش پیام‌رسان برای گفتگو و مشورت ساکنین ساختمان

– نظرسنجی از ساکنین ساختمان

– مشاهده ریز گردش صندوق ساختمان

– ارسال خودکار پیامک رسید دریافت برای ساکنین ساختمان

– مشاهده بیلان صندوق‌ها

 1. قابلیت هوشمندسازی شارژ ساختمان
 2. سرعت و آسانی در استفاده از اپلیکیشن شارژ بوک
 3. شخصی سازی اپلیکیشن شارژ بوک بر اساس نیاز خود
 4. دارای دو نسخه ios و android
 5. حضور تیم پشتیبانی شارژ بوک برای پاسخگویی به مشکلات شما در تمام ایام هفته
 6. استفاده از به­روزترین سرورها برای امنیتِ اطلاعات ذخیره شده­ی شما در برنامه مدیریت ساختمان شارژ بوک

اگر شما هم در آپارتمان یا ساختمانی با چند واحد زندگی کرده باشید، می­دانید که مدیر ساختمان نقش مهمی را ایفا می­کند. معمولاً به طور سالانه تمامی ساکنین ساختمان دور هم جمع می­شوند، فردی را برای مدیریت آپارتمان انتخاب می­کنند.مدیر ساختمان درباره مسائل مهم، مثل بازسازی و نوسازی ساختمان تصمیم میگیرد.

مدیر ساختمان موظف است وظایفی چون پرداخت قبوض، پیگیری دریافت بیمه‌های مرتبط ساختمانی مانند آتش‌سوزی است.جمع آوری شارژ ساختمان و تعیین سهم هر آپارتمان برای این موارد بر عهده مدیر ساختمان است.

طبق قوانین جاری کشور باید به فردی که برای مدیریت انتخاب شده است دستمزد پرداخت شود. اگر در مدت فعالیت او قراردادی بابت این مسئله تنظیم نشده باشد مدیر ساختمان حق برداشت هیچ مبلغی را تحت این عنوان را نخواهد داشت.

چرا مدیران ساختمان نیاز به اپلیکیشن دارند ؟

فعالیت­هایی که مدیر ساختمان موظف است انجام بدهد شامل پرداخت قبوض، جمع­آوری شارژ ساختمان می­شود. مدیر ساختمان باید برنامه­ ریزی و حسابرسی دقیق و منظمی داشته باشد.می­توانید برای رسیدگی به حساب­ها و مدیریت بهتر و آسان­تر از سیستم مدیریت هوشمند ساختمان شارژ بوک استفاده کنید. اگر ساکن ساختمان هستید با استفاده از سامانه مدیریت ساختمان شارژ خود را بپردازید.

وظایف مدیریت ساختمان چیست ؟

• از مهم‌ترین وظایف مدیر ساختمان که جزو اساسی ترین وظایف می باشد، حفظ و نگهداری ساختمان در مقابل خرابی ها می باشد. مجمع تمامی وظایف و اختیارات مدیر را طبق قانون کشوری به مدیر می دهد و اگر مدیر بداند،قانونی مغایر با قانون کشوری است می تواند آن را اجرا نکند.

چرا برای مدیریت ساختمان از اپلیکیشن استفاده کنیم ؟

با افزایش کاربرد گوشی‌های همراه، نرم‌افزارها یا اپلیکیشن‌های موبایل نیز روز به روز افزایش یافتند. کارآمدترین گروه نرم‌افزارهای موبایل گروهی هستند که برای ارائه خدمات کاربردی خاصی طراحی شده‌اند. انواع نرم‌افزار مدیریت هزینه ساختمان نیز خیلی زود به بازار عرضه شد و کاربران می‌توانستند با دانلود رایگان نرم‌افزار از خدمات آن بهره‌مند شوند.

شارژ بوک بهترین سامانه آنلاین مدیریت هزینه ساختمان

یکی از بهترین نرم‌افزارهای مدیریت ساختمان ، اپلیکیشن شارژبوک است که از سال 92 در این حوزه آغاز به کار نموده است. در طول این سال‌ها در این پروژه تلاش شده با استفاده از نظرات کاربران، خدماتی بهتر و کامل‌تر ارائه شود. این نرم‌افزار برای جلب رضایت کاربران در دو نسخه ios و Android ارائه شده است.

بهترین نرم افزار مدیریت هزینه ساختمان

اپلیکیشن مدیریت ساختمان

شارژبوک اولین و بهترین نرم افزار مدیریت ساختمان و شارژ آپارتمان | اپلیکیشن مدیریت شارژ ساختمان

ویژگی های منحصربفرد شارژبوک

امکان شخصی سازی اپلیکیشن شارژ بوک

امکان شخصی سازی

این امکان در برنامه وجود دارد که شما بتوانید آن را بر اساس نیاز خود شخصی سازی کنید

طراحی اپلیکیشن شارژ بوک

طراحی خاص و قوی

بنا به نظرات گرفته شده از طرف کاربران سعی بر آن شده که بهترین رابط کاربری را برای شما آماده کنیم

اپلیکیشن شارژ بوک

راحتی استفاده

ما برای راحتی و کارایی بیشتر، اپلیکیشن های iOS و android برای شما آماده کرده‌ایم

مدیریت و کنترل شارژ ساختمان

اگر شما هم جزو افرادی هستید که زندگی آپارتمان نشینی را انتخاب کرده اید حتماً با موضوع مدیریت ساختمان و مدیریت هزینه های ساختمان آشنایی دارید. این موضوع همیشه یکی از موضوعات جنجالی در بسیاری از آپارتمان ها می باشد. مشاجره هایی که همیشه بر سر پرداخت هزینه هایی نظیر شارژ ساختمان و اجاره و غیره در بین مدیران و مالکان و مستأجران پیش می آید جزو موضوعات تمام نشدنی و اجتناب ناپذیر است.

اگر اهالی ساختمان با قوانین ساختمان و نحوه محاسبه هزینه های ساختمان اطلاعات کافی داشته باشند می توانند رفته رفته این تنش ها را کاهش دهند. امروزه استارتاپ هایی به منظور بررسی و محاسبه دقیق هزینه های ساختمان شکل گرفته است که به مدیریت ساختمان کمک می کند تا تعیین کنند هزینه ای که یک شخص پرداخت می کند چگونه حساب شده و برای چه منظوری بوده است. در ادامه بیشتر با انواع هزینه های ساختمان و نحوه پرداخت آن ها آشنا می شویم تا بلکه بتوانیم میزان مشکلات ساختمان در این رابطه را تا حدودی کاهش دهیم.

هر آنچه در رابطه با انواع هزینه های ساختمان باید بدانید

همانطور که می دانیم یکی از دلایل انتخاب مدیر در مجتمع های مسکونی، مدیریت هزینه های ساختمان می باشد. مدیر ساختمان از تمامی قوانینی که مجمع عمومی ساختمان تعیین کرده است پیروی می کند. مدیر یا مدیران ساختمان باید شارژ و هزینه های ساختمان را برای هر واحد محاسبه کنند. مقدار این هزینه ها به روش های زیادی نظیر متراژ واحد، تعداد نفرات، شارژ ثابت و شارژ متغیر، ترکیبی از چندین روش فوق و … محاسبه می شود.

اما اگر بخواهیم به صورت کلی هزینه های ساختمان را محاسبه کنیم از دو روش قانونی و قراردادی می توانیم استفاده کنیم. در روش قانونی تعیین هزینه های ساختمان، سهم افراد با توجه به مساحت واحد پرداخت می شود البته به جز هزینه های اختصاصی و مشترک. در روش تعیین هزینه های ساختمان مبنی برقراردادی نیز هیئت مدیره و مالکان برای محاسبه هزینه ها و نحوه پرداخت خود روشی را تعیین می کنند و توافق می کنند.

هزینه مشاع ساختمان چگونه محاسبه میشود ؟

قسمت های مشاع مربوط به هزینه های ساختمان به بخش هایی گفته می شود که سند آن به اسم کسی نیست و معمولاً شامل بخش هایی نظیر زمین ساختمان، پشت بام، درب ورودی، راهرو، پنجره ها و امکانات راهرو، ورودی پارکینگ، پله ها، شوفاژ خانه، آسانسور، انشعابات مشترک، تأسیسات مشترک، حیاط، لابی، باغچه، سیستم گرمایش و سرمایش، اسکلت ساختمان، تلفن مرکزی، اتاق سرایدار و… است.

پرداخت و مدیریت هزینه شارژ ساختمان مبنی بر قسمت های مشاع بر عهده ی مالکان می باشد. به شرطی که اگر ساکنین واحدها با مالکان توافق کرده باشند می تواند برخی از این هزینه ها را بپردازند. بیشتر این قسمت ها ممکن است فقط در دسترس واحدهای خاصی باشد که هزینه ها را فقط واحدهای استفاده کننده پرداخت می کنند. اگر هر یکی از واحدها به بخش های عمومی ساختمان ضرری برساند موظف است شخصاً هزینه آن را پرداخت نماید.

بهترین نرم افزار مدیریت شارژ ساختمان
نرم افزار مدیریت شارژ ساختمان

هزینه های نظافت ساختمان را چه کسی تعیین میکند ؟

مدیریت هزینه شارژ ساختمان مبنی بر نظافت عمومی را مالکان و مستاجرین تعیین کنند. مدیران می توانند برای نظافت راه پله ها، آسانسور، پنجره ها، پارکینگ و … افرادی را به صورت پاره وقت استخدام کنند و هزینه آن را در بین مالکین واحدها تقسیم کنند. مالکین موظف هستند برای نظافت بخش هایی که فقط در اختیار خودشان است هزینه ها را شخصاً پرداخت کنند.

مدیریت هزینه های شارژ ساختمان با شارژبوک

به طورکلی شارژ آپارتمان ترکیبی از هزینه های مشاع و هزینه های مشترک ساختمان می باشد که در بین مالکان و مستاجرها تقسیم می شود. نحوه پرداخت و میزان شارژ در هر ساختمان تا حدودی متفاوت است و مدیران می توانند با نظر خواهی و تبادل نظر با افراد ساختمان روش تعیین میزان شارژ را تعیین کند. مدیران ساختمان با توجه به نوع آپارتمان از فرمول های متفاوتی نظیر محاسبه متراژی، نفری، واحدی، ترکیبی و … استفاده می کنند و مدیران هر ماه میزان شارژ و موعد پرداخت آن را به واحد اطلاع می دهند.

هزینه های مشترک ساختمان چیست ؟

مدیریت ساختمان بخشی از مدیریت هزینه و شارژ ساختمان را به عنوان هزینه مشترک تعیین می کند که این هزینه ها شامل هزینه های ثابت و نسبی می باشد.

 • هزینه های لازم برای استفاده، حفظ و نگهداری عمومی ساختمان، هزینه ی تأسیسات و تجهیزات مصرفی، هزینه های اداری و حق الزحمه مدیران
 • هزینه های نسبی: بیشتر هزینه ها مربوط به زیر بنای قسمت اختصاصی ساختمان می باشند که از جمله هزینه آب، گازوئیل و آسفالت پشت بام. هزینه این بخش با توجه به سهم هر مالک یا استفاده کننده از قسمت اختصاصی محاسبه می شود به این صورت که نسبت مساحت قسمت اختصاصی به مجموع مساحت قسمت اختصاصی می باشد. در این خصوص مدیران موظف هستند که ساختمان را بیمه کنند و مدیران بر اساس مساحت واحد حق بیمه را پرداخت می کنند که به صورت کلی می توان هزینه های نسبی را به دو نوع مستمر و حق بیمه تقسیم بندی کرد.
 • هزینه های ثابت: علاوه بر هزینه های ساختمان اختصاصی که مربوط به زیر بنا می باشد بعضی از هزینه ها مربوط به سرایدار، نگهبان، متصدی آسانسور، هزینه نگهداری تأسیسات، باغبان، تزئینات قسمت های مشترک و … می باشد که به صورت مساوی بین افراد یا واحدها تقسیم می شود.
 • علاوه بر این هزینه ها مدیران می توانند هزینه هایی از افراد دریافت کنند و به عنوان اندوخته قانونی ساختمان ذخیره کنند و در مواقع لزوم از آن استفاده کنند. مقدار این هزینه ها با توجه به رأی اعضای ساختمان و مالکان تعیین می شود و مقدار پرداخت آن در بین تمامی واحدها به صورت مساوی تقسیم می شود.

کنترل هزینه با بهترین نرم افزار مدیریت ساختمان

یکی از کاربرد های بسیار مهمی که در اپلیکیشن مدیریت ساختمان حائز اهمیت است مدیریت کردن هزینه هایی است که در ساختمان ثابت هستند و بین اعضای واحد های ساختمانی تقسیم می شود این هزینه های ثابت شامل هزینه سرایدار،متصدی آسانسور،بخش های مشترک،هزینه های مرتبط با نگهداری تاسیسات، نگهبان و …. می باشد که از ساکنین ساختمان دریافت می شود.تمامی این هزینه ها در این اپلیکیشن تعریف شده هستند.

پس با توجه به مطالب از پیش تعریف شده آداب آپارتمان نشینی قوانین خاص خود را دارند و اپلیکیشن مدیریت ساختمان شارژبوک به شما در بیشتر موارد کمک خواهد کرد.

خیلی از افراد با کمک گرفتن از این اپلیکیشن تمامی هزینه ها را می توانند محاسبه کنند و کار کنند در ادامه می خواهیم شما را با این اپلیکیشن شارژ بوک آشنا کنیم و می بینید که چقدر در کاهش دادن این مشکلات بسیار نقش داشته است.

چگونه با اپلیکیشن ساختمان کار کنیم ؟

همان طور که همه می دانید و در مطالب سایت عنوان کردیم که در گذشته جهت مدیریت کردن هزینه ها و شارژ ساختمان ها حتما باید کسی به حسابداری وارد باشد تا بتواند هزینه ها را برآورد کند و به صورت دستی محاسبه کند اما از طرفی هم امکان وجود خطا زیاد بود ولی امروزه استفاده از نرم افزارهای مدیریت شارژ ساختمان تمامی این کار ها را برای این افراد آسان کرده است.

نحوه کار کردن با اپلیکیشن مدیریت ساختمان شارژبوک نیازی به علم خاصی ندارد و تمامی افراد به راحتی می توانند با این اپلیکیشن کار کنند و آن را یاد بگیرند. کارایی های نرم افزار مدیریت ساختمان بسیار زیاد است که ارتباطات و سهولت در پرداخت را برای همه تسریع کرده است مخصوصا الان که در دوران بد ویروس کرونا قرار گرفته ایم و باید ارتباطات اجتماعی را تا حد امکان به حداقل برسانیم این اپلیکیشن بسیار کاربردی تر شده است.

مدیریت و کنترل هزینه ساختمان
نسخه ios اپلیکیشن شارژبوک
نسخه ios

اپلیکیشن شارژ بوک

اپلیکیشن حسابداری شارژبوک
نسخه اندورید اپلیکیشن شارژبوک
نسخه اندروید / Andriod

اپلیکیشن شارژ بوک

بهترین نرم افزار مدیریت ساختمان

امکانات بهترین نرم افزار مدیریت شارژ ساختمان

 • اپلیکیشن شارژبوک: این نرم افزار مبتنی بر وب است و بر روی انواع گوشی های موبایل و سیستم های عامل قابل نصب می باشد. در این نرم افزار تمامی اطلاعات و عملیات مالی ساکنان مجتمع های مسکونی، اداری و تجاری در بستر یک سیستم متمرکز یکپارچه ثبت می شود. از این رو به راحتی می توان ساکنین جدید را با قدیمی جایگزین کرد. از ویژگی های مثبت این برنامه دسترسی تمام افراد ساختمان به صورت های مالی و هزینه های پرداختی ساختمان می باشد.
 • این سیستم به قدری دقیق و پویا می باشد که به عنوان بهترین نرم افزار مدیریت هزینه و شارژ ساختمان شناخته شده است و دارای نظم و برنامه دقیقی می باشد. شارژبوک با ساده کردن فرآیندهای حسابداری نظیر دریافت، پرداخت، صدور قبض و … کار می کند و امنیت داده ها توسط سرورهای حرفه ای نگهداری می شود. از دست دادن اطلاعات و مشکلات نرم افزاری در این اپلیکیشن تعریف نشده می باشد. با تعویض مدیران و روی کار آمدن مدیران جدید بررسی حساب ها و هزینه به راحتی و بدون داشتن هزینه و دانشی قابل انجام است.
 • با توجه به این که  اپلیکیشن مدیریت ساختمان شارژ بوک بر مبنای وب فعالیت می کند و همه می توانند آن را  بر روی انواع سیستم عامل ها و گوشی ها نصب کنند و به راحتی با این نوع اپلیکیشن مدیریت ساختمان فعالیت های مالی خود را انجام داده و با افراد دیگر ساختمان و هیئت مدیره در ارتباط باشند.

شارژبوک، ابزار کامل مدیریتی شارژ ساختمان

شارژبوک برای شما که مدیر ساختمان هستید و می خواهید یک برنامه مدیریتی کارآمد داشته باشید، گزینه مناسبی است. با استفاده از این اپلیکیشن می توانید به خوبی از پس حسابرسی ساختمان های تجاری و مسکونی با واحدهای متعدد بربیایید. شارژبوک ابزار کامل مدیریتی شارژ ساختمان به حساب می آید و این امکان را فراهم می آورد که بقیه ساکنان نیز در جریان حساب و کتاب ها قرار بگیرند. در این شرایط دیگر لازم نیست توضیحاتی را برای هر کدام از مستاجران یا مالکان توضیح دهید.

مزایای استفاده از نرم افزارمدیریت شارژ ساختمان

حال که با انواع نرم افزارهای مدیریت ساختمان آشنا شدیم بهتر است با مزایای این برنامه ها نیز آشنا شویم. تمامی این نرم افزارها که جهت مدیریت مجتمع های اداری و مسکونی طراحی می شوند دارای یک سرور مرکزی با امنیت بالا هستند که ساکنین ساختمان از طریق صفحه کاربری خود در وب سایت مربوطه یا اپلیکیشن موبایل به این سرور متصل می شوند و می توانند وضعیت مالی صندوق مجتمع، هزینه های خدماتی و قبوض، پس انداز ساختمان، شارژماهانه و … را رویت و بررسی می کنند. در این اپلیکیشن ها نظم و انظباط خاصی وجود دارد به نحوی که اگر افراد از حقوق و وظایف و عدم رعایت این حقوق توسط یکی ازاهالی ساختمان ناراضی باشند می توانند اعلام نارضایتی خود را اعلام کنند و مدیر موظف است سریعا پیگیر این گلایه ها باشد.

ویژگی هایی که شارژبوک را متمایز می کند

 • محاسبه شارژ ساختمان و مشاهده آن توسط ساکنان در پنل کاربری خود
 • نگهداری صورت حساب و کتاب ساختمان برای مدت طولانی و دسترسی مدیران به صورت حساب سال های قبل
 • داشتن درگاه پرداخت آنلاین بدون صرف هزینه های اضافی و صرف انرژی در هر زمان و مکانی
 • تمامی خبرها، اعلان ها و هشدارها برای تمامی اهالی ساختمان ارسال می شود.
 • اگر مدیر بخواهد از سمت خود کناره گیری کند می تواند با نظر سایر مالکین مدیر جدید انتخاب شود و در اپلیکیشن به راحتی مدیریت ساختمان را به فرد جدید محول می کند.
 • در این اپلیکیشن ها مدیر می تواند در هر لحظه از وضعیت پرداختی واحدها، موجودی صندوق ساختمان و هزینه های جاری گزارش لحظه ای تهیه کند و ساکنین ساختمان را از آن مطلع کند.
 • در این برنامه ها مدت زمان خاصی را برای پرداخت هزینه ها در نظر می گیریم و اگر ساکنین تا زمان مقرر شده هزینه ها را پرداخت نکنند مشمول جریمه و هزینه اضافی خواهند شد.
 • در بیشتر اپلیکیشن ها تابلوی اعلانات وجود دارد که مدیر و اهالی ساختمان می توانند خبرها و نظرات خود را در این تابلو اعلام کنند.
 • افراد می توانند در بیشتر مواقع هزینه های اضافی را برای مواقع ضروری کنار بگذارند که این هزینه ها در صندوق پس انداز ساختمان نگهداری می شود.
 • این نرم افزارها را تمامی افراد ساختمان می توانند نصب کنند و از آن استفاده کنند.
 • نصب این نرم افزارها باعث تعامل سازنده بین ساکنین ساختمان و مدیران می شود.

بهترین نرم افزار و اپلیکیشن مدیریت آنلاین هزینه ساختمان چیست ؟

اپلیکیشن شارژبوک: این نرم افزار مبتنی بر وب است و بر روی انواع گوشی های موبایل و سیستم های عامل قابل نصب می باشد. در این نرم افزار تمامی اطلاعات و عملیات مالی ساکنان مجتمع های مسکونی، اداری و تجاری در بستر یک سیستم متمرکز یکپارچه ثبت می شود. از این رو به راحتی می توان ساکنین جدید را با قدیمی جایگزین کرد. از ویژگی های مثبت این برنامه دسترسی تمام افراد ساختمان به صورت های مالی و هزینه های پرداختی ساختمان می باشد.

چرا برای مدیریت هزینه ساختمان و شارژ آپارتمان اپلیکیشن شارژبوک را انتخاب کنیم ؟

این سیستم به قدری دقیق و پویا می باشد که به عنوان بهترین نرم افزار مدیریت هزینه و شارژ ساختمان شناخته شده است و دارای نظم و برنامه دقیقی می باشد.

چگونه از شارژبوک برای مدیریت هزینه آپارتمان استفاده کنیم ؟

شارژبوک در پلتفرم های مختلف از جمله اندروید و ios قابل دانلود و استفاده میباشد که لینک های دانلود را میتوانید با مراجعه به سایت دریافت نمایید . همچنین میتوان به صورت مستقیم و تحت وب از اپلیکیشن مدیریت هزینه و شارژ استفاده نمود .

مدیریت هزینه ساختمان

اپلیکیشن مدیریت ساختمان

مدیریت هزینه و شارژ ساختمان

مدیریت شارژ ساختمان

سامانه مدیریت هزینه ساختمان

مدیریت هزینه آپارتمان

بهترین نرم افزار مدیریت هزینه ساختمان

بهترین اپلیکیشن مدیریت شارژ ساختمان

بهترین نرم افزار مدیریت ساختمان

اپلیکیشن شارژبوک

اپلیکیشن مدیریت ساختمان شارژبوک

ویژگی های منحصربفرد شارژبوک

امکان شخصی سازی اپلیکیشن شارژ بوک

امکان شخصی سازی

این امکان در برنامه وجود دارد که شما بتوانید آن را بر اساس نیاز خود شخصی سازی کنید

طراحی اپلیکیشن شارژ بوک

طراحی خاص و قوی

بنا به نظرات گرفته شده از طرف کاربران سعی بر آن شده که بهترین رابط کاربری را برای شما آماده کنیم

اپلیکیشن شارژ بوک

راحتی استفاده

ما برای راحتی و کارایی بیشتر، اپلیکیشن های iOS و android برای شما آماده کرده‌ایم

بهترین پیشنهاد ما برای شما!

با استفاده از اپلیکیشن شارژ بوک شما می‌توانید در هر لحظه از شبانه روز که اراده کنید به مدیریت ساختمان خود بپردازید، و یا اگر که مدیر نیستید، شارژ خود را پرداخت کنید.
نسخه ios اپلیکیشن شارژبوک
نسخه ios

اپلیکیشن شارژ بوک

اپلیکیشن حسابداری شارژبوک
نسخه اندورید اپلیکیشن شارژبوک
نسخه اندروید / Andriod

اپلیکیشن شارژ بوک

دلایل برتری شارژ بوک

امنیت بالا

امنیت بالا

امنیت شما اولویت ماست ، برای همین از بروزترین سرورها برای ذخیره‌ی اطلاعات شما استفاده میکنیم.

پشتیبانی شارژبوک

پشتیبانی قوی

تیم پشتیبانی شارژبوک در تمام ایام هفته پاسخگوی سوالات و مشکلات شما عزیران خواهند بود.

سریع و آسان

سریع و آسان

با استفاده از بهترین تکنولوژی های روز دنیا، سرعت و آسانی شارژ بوک را لمس می کنید.

اولین اپلیکیشن مدیرت ساختمان

یکه تاز در این صنعت

شارژبوک از سال ۹۲ در این حوزه بوده و با بازطراحی سیستم در ۹۶ بهترین اپلیکیشن مدیر ساختمان را به بازار ارائه دادیم.

اپلیکیشن شارژ بوک

تجربه عالی

راحتی در استفاده از اپلیکیشن شارژبوک بهترین تجربه کاربری را برای شما فراهم می کند.

طراحی اپلیکیشن شارژ بوک

بهترین طراحی

ما از بهترین افراد در این حوزه استفاده میکنیم که بهترین رابط کاربری را برای شما طراحی کنیم.

معرفی اپلیکیشن مدیریت و حسابداری ساختمان

شارژبوک

معرفی اپلیکیشن مدیریت و حسابداری ساختمان

شارژبوک