بهترین نرم افزار مدیریت هزینه ساختمان

اپلیکیشن مدیریت ساختمان

شارژبوک اولین و بهترین نرم افزار مدیریت ساختمان و شارژ آپارتمان | اپلیکیشن مدیریت شارژ ساختمان

ویژگی های منحصربفرد شارژبوک

امکان شخصی سازی اپلیکیشن شارژ بوک

امکان شخصی سازی

این امکان در برنامه وجود دارد که شما بتوانید آن را بر اساس نیاز خود شخصی سازی کنید

طراحی اپلیکیشن شارژ بوک

طراحی خاص و قوی

بنا به نظرات گرفته شده از طرف کاربران سعی بر آن شده که بهترین رابط کاربری را برای شما آماده کنیم

اپلیکیشن شارژ بوک

راحتی استفاده

ما برای راحتی و کارایی بیشتر، اپلیکیشن های iOS و android برای شما آماده کرده‌ایم

مدیریت و کنترل شارژ ساختمان

اگر شما هم جزو افرادی هستید که زندگی آپارتمان نشینی را انتخاب کرده اید حتماً با موضوع مدیریت ساختمان و مدیریت هزینه های ساختمان آشنایی دارید. این موضوع همیشه یکی از موضوعات جنجالی در بسیاری از آپارتمان ها می باشد. مشاجره هایی که همیشه بر سر پرداخت هزینه هایی نظیر شارژ ساختمان و اجاره و غیره در بین مدیران و مالکان و مستأجران پیش می آید جزو موضوعات تمام نشدنی و اجتناب ناپذیر است.

اگر اهالی ساختمان با قوانین ساختمان و نحوه محاسبه هزینه های ساختمان اطلاعات کافی داشته باشند می توانند رفته رفته این تنش ها را کاهش دهند. امروزه استارتاپ هایی به منظور بررسی و محاسبه دقیق هزینه های ساختمان شکل گرفته است که به مدیریت ساختمان کمک می کند تا تعیین کنند هزینه ای که یک شخص پرداخت می کند چگونه حساب شده و برای چه منظوری بوده است. در ادامه بیشتر با انواع هزینه های ساختمان و نحوه پرداخت آن ها آشنا می شویم تا بلکه بتوانیم میزان مشکلات ساختمان در این رابطه را تا حدودی کاهش دهیم.

هر آنچه در رابطه با انواع هزینه های ساختمان باید بدانید

همانطور که می دانیم یکی از دلایل انتخاب مدیر در مجتمع های مسکونی، مدیریت هزینه های ساختمان می باشد. مدیر ساختمان از تمامی قوانینی که مجمع عمومی ساختمان تعیین کرده است پیروی می کند. مدیر یا مدیران ساختمان باید شارژ و هزینه های ساختمان را برای هر واحد محاسبه کنند. مقدار این هزینه ها به روش های زیادی نظیر متراژ واحد، تعداد نفرات، شارژ ثابت و شارژ متغیر، ترکیبی از چندین روش فوق و … محاسبه می شود.

اما اگر بخواهیم به صورت کلی هزینه های ساختمان را محاسبه کنیم از دو روش قانونی و قراردادی می توانیم استفاده کنیم. در روش قانونی تعیین هزینه های ساختمان، سهم افراد با توجه به مساحت واحد پرداخت می شود البته به جز هزینه های اختصاصی و مشترک. در روش تعیین هزینه های ساختمان مبنی برقراردادی نیز هیئت مدیره و مالکان برای محاسبه هزینه ها و نحوه پرداخت خود روشی را تعیین می کنند و توافق می کنند.

هزینه مشاع ساختمان چگونه محاسبه میشود ؟

قسمت های مشاع مربوط به هزینه های ساختمان به بخش هایی گفته می شود که سند آن به اسم کسی نیست و معمولاً شامل بخش هایی نظیر زمین ساختمان، پشت بام، درب ورودی، راهرو، پنجره ها و امکانات راهرو، ورودی پارکینگ، پله ها، شوفاژ خانه، آسانسور، انشعابات مشترک، تأسیسات مشترک، حیاط، لابی، باغچه، سیستم گرمایش و سرمایش، اسکلت ساختمان، تلفن مرکزی، اتاق سرایدار و… است.

پرداخت و مدیریت هزینه شارژ ساختمان مبنی بر قسمت های مشاع بر عهده ی مالکان می باشد. به شرطی که اگر ساکنین واحدها با مالکان توافق کرده باشند می تواند برخی از این هزینه ها را بپردازند. بیشتر این قسمت ها ممکن است فقط در دسترس واحدهای خاصی باشد که هزینه ها را فقط واحدهای استفاده کننده پرداخت می کنند. اگر هر یکی از واحدها به بخش های عمومی ساختمان ضرری برساند موظف است شخصاً هزینه آن را پرداخت نماید.

بهترین نرم افزار مدیریت شارژ ساختمان
نرم افزار مدیریت شارژ ساختمان

هزینه های نظافت ساختمان را چه کسی تعیین میکند ؟

مدیریت هزینه شارژ ساختمان مبنی بر نظافت عمومی را مالکان و مستاجرین تعیین کنند. مدیران می توانند برای نظافت راه پله ها، آسانسور، پنجره ها، پارکینگ و … افرادی را به صورت پاره وقت استخدام کنند و هزینه آن را در بین مالکین واحدها تقسیم کنند. مالکین موظف هستند برای نظافت بخش هایی که فقط در اختیار خودشان است هزینه ها را شخصاً پرداخت کنند.

مدیریت هزینه های شارژ ساختمان با شارژبوک

به طورکلی شارژ آپارتمان ترکیبی از هزینه های مشاع و هزینه های مشترک ساختمان می باشد که در بین مالکان و مستاجرها تقسیم می شود. نحوه پرداخت و میزان شارژ در هر ساختمان تا حدودی متفاوت است و مدیران می توانند با نظر خواهی و تبادل نظر با افراد ساختمان روش تعیین میزان شارژ را تعیین کند. مدیران ساختمان با توجه به نوع آپارتمان از فرمول های متفاوتی نظیر محاسبه متراژی، نفری، واحدی، ترکیبی و … استفاده می کنند و مدیران هر ماه میزان شارژ و موعد پرداخت آن را به واحد اطلاع می دهند.

هزینه های مشترک ساختمان چیست ؟

مدیریت ساختمان بخشی از مدیریت هزینه و شارژ ساختمان را به عنوان هزینه مشترک تعیین می کند که این هزینه ها شامل هزینه های ثابت و نسبی می باشد.

 • هزینه های لازم برای استفاده، حفظ و نگهداری عمومی ساختمان، هزینه ی تأسیسات و تجهیزات مصرفی، هزینه های اداری و حق الزحمه مدیران
 • هزینه های نسبی: بیشتر هزینه ها مربوط به زیر بنای قسمت اختصاصی ساختمان می باشند که از جمله هزینه آب، گازوئیل و آسفالت پشت بام. هزینه این بخش با توجه به سهم هر مالک یا استفاده کننده از قسمت اختصاصی محاسبه می شود به این صورت که نسبت مساحت قسمت اختصاصی به مجموع مساحت قسمت اختصاصی می باشد. در این خصوص مدیران موظف هستند که ساختمان را بیمه کنند و مدیران بر اساس مساحت واحد حق بیمه را پرداخت می کنند که به صورت کلی می توان هزینه های نسبی را به دو نوع مستمر و حق بیمه تقسیم بندی کرد.
 • هزینه های ثابت: علاوه بر هزینه های ساختمان اختصاصی که مربوط به زیر بنا می باشد بعضی از هزینه ها مربوط به سرایدار، نگهبان، متصدی آسانسور، هزینه نگهداری تأسیسات، باغبان، تزئینات قسمت های مشترک و … می باشد که به صورت مساوی بین افراد یا واحدها تقسیم می شود.
 • علاوه بر این هزینه ها مدیران می توانند هزینه هایی از افراد دریافت کنند و به عنوان اندوخته قانونی ساختمان ذخیره کنند و در مواقع لزوم از آن استفاده کنند. مقدار این هزینه ها با توجه به رأی اعضای ساختمان و مالکان تعیین می شود و مقدار پرداخت آن در بین تمامی واحدها به صورت مساوی تقسیم می شود.

کنترل هزینه با بهترین نرم افزار مدیریت ساختمان

یکی از کاربرد های بسیار مهمی که در اپلیکیشن مدیریت ساختمان حائز اهمیت است مدیریت کردن هزینه هایی است که در ساختمان ثابت هستند و بین اعضای واحد های ساختمانی تقسیم می شود این هزینه های ثابت شامل هزینه سرایدار،متصدی آسانسور،بخش های مشترک،هزینه های مرتبط با نگهداری تاسیسات، نگهبان و …. می باشد که از ساکنین ساختمان دریافت می شود.تمامی این هزینه ها در این اپلیکیشن تعریف شده هستند.

پس با توجه به مطالب از پیش تعریف شده آداب آپارتمان نشینی قوانین خاص خود را دارند و اپلیکیشن مدیریت ساختمان شارژبوک به شما در بیشتر موارد کمک خواهد کرد.

خیلی از افراد با کمک گرفتن از این اپلیکیشن تمامی هزینه ها را می توانند محاسبه کنند و کار کنند در ادامه می خواهیم شما را با این اپلیکیشن شارژ بوک آشنا کنیم و می بینید که چقدر در کاهش دادن این مشکلات بسیار نقش داشته است.

چگونه با اپلیکیشن ساختمان کار کنیم ؟

همان طور که همه می دانید و در مطالب سایت عنوان کردیم که در گذشته جهت مدیریت کردن هزینه ها و شارژ ساختمان ها حتما باید کسی به حسابداری وارد باشد تا بتواند هزینه ها را برآورد کند و به صورت دستی محاسبه کند اما از طرفی هم امکان وجود خطا زیاد بود ولی امروزه استفاده از نرم افزارهای مدیریت شارژ ساختمان تمامی این کار ها را برای این افراد آسان کرده است.

نحوه کار کردن با اپلیکیشن مدیریت ساختمان شارژبوک نیازی به علم خاصی ندارد و تمامی افراد به راحتی می توانند با این اپلیکیشن کار کنند و آن را یاد بگیرند. کارایی های نرم افزار مدیریت ساختمان بسیار زیاد است که ارتباطات و سهولت در پرداخت را برای همه تسریع کرده است مخصوصا الان که در دوران بد ویروس کرونا قرار گرفته ایم و باید ارتباطات اجتماعی را تا حد امکان به حداقل برسانیم این اپلیکیشن بسیار کاربردی تر شده است.

مدیریت و کنترل هزینه ساختمان
نسخه ios اپلیکیشن شارژبوک
نسخه ios

اپلیکیشن شارژ بوک

اپلیکیشن حسابداری شارژبوک
نسخه اندورید اپلیکیشن شارژبوک
نسخه اندروید / Andriod

اپلیکیشن شارژ بوک

بهترین نرم افزار مدیریت ساختمان

امکانات بهترین نرم افزار مدیریت شارژ ساختمان

 • اپلیکیشن شارژبوک: این نرم افزار مبتنی بر وب است و بر روی انواع گوشی های موبایل و سیستم های عامل قابل نصب می باشد. در این نرم افزار تمامی اطلاعات و عملیات مالی ساکنان مجتمع های مسکونی، اداری و تجاری در بستر یک سیستم متمرکز یکپارچه ثبت می شود. از این رو به راحتی می توان ساکنین جدید را با قدیمی جایگزین کرد. از ویژگی های مثبت این برنامه دسترسی تمام افراد ساختمان به صورت های مالی و هزینه های پرداختی ساختمان می باشد.
 • این سیستم به قدری دقیق و پویا می باشد که به عنوان بهترین نرم افزار مدیریت هزینه و شارژ ساختمان شناخته شده است و دارای نظم و برنامه دقیقی می باشد. شارژبوک با ساده کردن فرآیندهای حسابداری نظیر دریافت، پرداخت، صدور قبض و … کار می کند و امنیت داده ها توسط سرورهای حرفه ای نگهداری می شود. از دست دادن اطلاعات و مشکلات نرم افزاری در این اپلیکیشن تعریف نشده می باشد. با تعویض مدیران و روی کار آمدن مدیران جدید بررسی حساب ها و هزینه به راحتی و بدون داشتن هزینه و دانشی قابل انجام است.
 • با توجه به این که  اپلیکیشن مدیریت ساختمان شارژ بوک بر مبنای وب فعالیت می کند و همه می توانند آن را  بر روی انواع سیستم عامل ها و گوشی ها نصب کنند و به راحتی با این نوع اپلیکیشن مدیریت ساختمان فعالیت های مالی خود را انجام داده و با افراد دیگر ساختمان و هیئت مدیره در ارتباط باشند.

شارژبوک، ابزار کامل مدیریتی شارژ ساختمان

شارژبوک برای شما که مدیر ساختمان هستید و می خواهید یک برنامه مدیریتی کارآمد داشته باشید، گزینه مناسبی است. با استفاده از این اپلیکیشن می توانید به خوبی از پس حسابرسی ساختمان های تجاری و مسکونی با واحدهای متعدد بربیایید. شارژبوک ابزار کامل مدیریتی شارژ ساختمان به حساب می آید و این امکان را فراهم می آورد که بقیه ساکنان نیز در جریان حساب و کتاب ها قرار بگیرند. در این شرایط دیگر لازم نیست توضیحاتی را برای هر کدام از مستاجران یا مالکان توضیح دهید.

مزایای استفاده از نرم افزارمدیریت شارژ ساختمان

حال که با انواع نرم افزارهای مدیریت ساختمان آشنا شدیم بهتر است با مزایای این برنامه ها نیز آشنا شویم. تمامی این نرم افزارها که جهت مدیریت مجتمع های اداری و مسکونی طراحی می شوند دارای یک سرور مرکزی با امنیت بالا هستند که ساکنین ساختمان از طریق صفحه کاربری خود در وب سایت مربوطه یا اپلیکیشن موبایل به این سرور متصل می شوند و می توانند وضعیت مالی صندوق مجتمع، هزینه های خدماتی و قبوض، پس انداز ساختمان، شارژماهانه و … را رویت و بررسی می کنند. در این اپلیکیشن ها نظم و انظباط خاصی وجود دارد به نحوی که اگر افراد از حقوق و وظایف و عدم رعایت این حقوق توسط یکی ازاهالی ساختمان ناراضی باشند می توانند اعلام نارضایتی خود را اعلام کنند و مدیر موظف است سریعا پیگیر این گلایه ها باشد.

ویژگی هایی که شارژبوک را متمایز می کند

 • محاسبه شارژ ساختمان و مشاهده آن توسط ساکنان در پنل کاربری خود
 • نگهداری صورت حساب و کتاب ساختمان برای مدت طولانی و دسترسی مدیران به صورت حساب سال های قبل
 • داشتن درگاه پرداخت آنلاین بدون صرف هزینه های اضافی و صرف انرژی در هر زمان و مکانی
 • تمامی خبرها، اعلان ها و هشدارها برای تمامی اهالی ساختمان ارسال می شود.
 • اگر مدیر بخواهد از سمت خود کناره گیری کند می تواند با نظر سایر مالکین مدیر جدید انتخاب شود و در اپلیکیشن به راحتی مدیریت ساختمان را به فرد جدید محول می کند.
 • در این اپلیکیشن ها مدیر می تواند در هر لحظه از وضعیت پرداختی واحدها، موجودی صندوق ساختمان و هزینه های جاری گزارش لحظه ای تهیه کند و ساکنین ساختمان را از آن مطلع کند.
 • در این برنامه ها مدت زمان خاصی را برای پرداخت هزینه ها در نظر می گیریم و اگر ساکنین تا زمان مقرر شده هزینه ها را پرداخت نکنند مشمول جریمه و هزینه اضافی خواهند شد.
 • در بیشتر اپلیکیشن ها تابلوی اعلانات وجود دارد که مدیر و اهالی ساختمان می توانند خبرها و نظرات خود را در این تابلو اعلام کنند.
 • افراد می توانند در بیشتر مواقع هزینه های اضافی را برای مواقع ضروری کنار بگذارند که این هزینه ها در صندوق پس انداز ساختمان نگهداری می شود.
 • این نرم افزارها را تمامی افراد ساختمان می توانند نصب کنند و از آن استفاده کنند.
 • نصب این نرم افزارها باعث تعامل سازنده بین ساکنین ساختمان و مدیران می شود.

بهترین نرم افزار و اپلیکیشن مدیریت آنلاین هزینه ساختمان چیست ؟

اپلیکیشن شارژبوک: این نرم افزار مبتنی بر وب است و بر روی انواع گوشی های موبایل و سیستم های عامل قابل نصب می باشد. در این نرم افزار تمامی اطلاعات و عملیات مالی ساکنان مجتمع های مسکونی، اداری و تجاری در بستر یک سیستم متمرکز یکپارچه ثبت می شود. از این رو به راحتی می توان ساکنین جدید را با قدیمی جایگزین کرد. از ویژگی های مثبت این برنامه دسترسی تمام افراد ساختمان به صورت های مالی و هزینه های پرداختی ساختمان می باشد.

چرا برای مدیریت هزینه ساختمان و شارژ آپارتمان اپلیکیشن شارژبوک را انتخاب کنیم ؟

این سیستم به قدری دقیق و پویا می باشد که به عنوان بهترین نرم افزار مدیریت هزینه و شارژ ساختمان شناخته شده است و دارای نظم و برنامه دقیقی می باشد.

چگونه از شارژبوک برای مدیریت هزینه آپارتمان استفاده کنیم ؟

شارژبوک در پلتفرم های مختلف از جمله اندروید و ios قابل دانلود و استفاده میباشد که لینک های دانلود را میتوانید با مراجعه به سایت دریافت نمایید . همچنین میتوان به صورت مستقیم و تحت وب از اپلیکیشن مدیریت هزینه و شارژ استفاده نمود .

مدیریت هزینه ساختمان

اپلیکیشن مدیریت ساختمان

مدیریت هزینه و شارژ ساختمان

مدیریت شارژ ساختمان

سامانه مدیریت هزینه ساختمان

مدیریت هزینه آپارتمان

بهترین نرم افزار مدیریت هزینه ساختمان

بهترین اپلیکیشن مدیریت شارژ ساختمان

بهترین نرم افزار مدیریت ساختمان